חדשות

תחרות שנתית לסטודנטים

אביב מוזס, מפיק ומעצב הספר

 

מעצב ומפיק ספר האחים שמיר – אביב מוזס

 

התבקשנו פעם בסטודיו, אלול תקשורת חזותית, לבצע תהליך של בניית מותג עבור חברת קרנות פנסיה. הפגישה התקיימה במשרדי הלקוחה בפני הנהלת החברה. הגענו בהרכב מלא: הדס –מעצבת. רותם –מעצבת. וכן הלאה.. את שושי – מנהלת המשרד – הגדרתי כ"מהצוות".

במהלך עיצוב והקמת אתר האינטרנט המקיף את מכלול עבודות האחים שמיר, כמו גם במהלך עיצוב הספר הממצה ומזקק עבודות נבחרות מתוך ההיקף העצום שעיצבו לאורך כחמישה עשורים, החלטנו להגדיר כך את תפקידנו – אנחנו "מהצוות". אנחנו תומכים ומעצימים את מורשתם העיצובית.

הקונספט הגרפי ומרכיבי העיצוב הן באתר והן בספר יועדו לשמש מסגרת-פלטפורמה-מגש להצגת מיגוון עבודות העיצוב של האחים שמיר ולהנגשתם לדור "שלא ידע את...".

מלאכת האיסוף, הארגון ומיון החומר עבור הספר התפרסה על פני יותר משנה של נבירה והעמקה אינטנסיבית בחומר העצום שהשאירו האחים שמיר. ההחלטה הראשונית למיון נבעה קודם כל מהצורך להשתמש אך ורק בחומרים באיכות ראויה לדפוס. החלטה עקרונית נוספת הייתה להציג בספר את מיגוון התחומים בהם לקחו חלק האחים שמיר. בעבודתם העיצובית – יחד עם עיצוב כרזות - התחום העיקרי והמוכר יותר – עסקו האחים המעצבים בהרבה דיסציפלינות נוספות כמו מטבעות, מדליות, בולים ומעטפות, שטרות, מודעות, דברי דפוס ואריזות.

הגישה העיצובית שלנו, בסטודיו אלול, נועדה לתת, באופן מובהק, במה לעבודות העיצוב של האחים שמיר ולא להפריע להצגתן. הקפדנו לעצב את תוכן העניינים בשילוב עם מינימליזם עיצובי בהצגת התוכן עצמו.

יצרנו כאן הצעת הגשה למנה עיקרית איכותית. הכמהין שהוספנו לתבשיל – נועדו עבור אלו הכמהים להתחבר לעושר העצום ולאתוס המרגש שהנחילו האחים שמיר.